A szendvicspaneleket általában ipari létesítményekben, kereskedelmi épületekben, hűtőházakban, lakóépületekben, erőművekben, valamint mezőgazdasági és állattenyésztési épületekben használják.
Szendvicspanel kínálat várja a szendvicspanel.hu weboldalon méghozzá a lehető legalacsonyabb áron, tehát látogasson el ide és megtekintheti a legjobb paneleket. A kompozit anyagú szendvicspaneleket úgy alakítják ki, hogy két fémfelület közé szigetelőanyagot töltenek fel. A szendvicspanelek élettartama attól függ, hogy a tervezés során a termékelemek megfelelő műszaki jellemzőit hogy választják ki az épület igényeinek, a környezet és az éghajlati viszonyoknak megfelelően. A szendvicspanel külső lapjának ellenállónak kell lennie a hőmérséklet-változásokkal, UV-sugárzással és külső hatásokkal szemben. A belső lemeznek ellenállónak kell lennie a kémiai és fizikai hatásokkal, valamint a páralecsapódással szemben, amely az épület belső légköréből eredhet.
Ezen túlmenően az épület igényeinek megfelelő szigetelőanyaggal tervezett szendvicspanelek teherbíró képességét az általuk viselt terhelés alapján helyesen kell kiszámítani. A szabványok szerinti beszerelést követően a szendvicspaneleket és a hozzájuk tartozó kiegészítő termékeket legalább évente egyszer ellenőrizni kell tisztítás és karbantartás céljából. A külső körülményekből eredő károkat haladéktalanul ki kell javítani. A szendvicspaneleket ipari és lakóépületekhez, valamint katonai, mezőgazdasági és előregyártott építményekhez, építkezési épületekhez és silókhoz használják. Míg a szendvicspanelek fedőszélessége 1000 mm, a hosszt a projekt igényei szerint megfelelő méretben gyártják. A szendvicspanelek méretének kiszámításakor figyelembe kell vennie a szigetelés vastagságát is. A szigetelőmag típusát és vastagságát az épület tulajdonságai alapján kell kiválasztani. Bővebb leírásért kattintson a szendvicspanel.hu-ra.