Akik rendszeresen végeznek otthonukban nagyobb felújításokat, javításokat, azok tökéletesen tisztában vannak vele, mennyi eszközre és kiegészítőre van szükség egy-egy folyamathoz. Ezek beszerzése is komoly kihívást jelent, ám egy idő után a legnagyobb dilemmát kétségkívül a szerszámok tárolása jelenti. Kellő rendszerezés nélkül ugyanis rövidesen azon kapjuk magunkat, hogy úrrá lett a káosz az eszközeink közt.
Ezt elkerülendő feltétlenül érdemes beszereznünk pár szerszámos ládát. Azonban ma már olyan hatalmas kínálattal találkozhatunk, hogy komoly kihívást jelenthet felkutatni azokat a darabokat, amik az igényeinknek a leginkább megfelelnek. Szerencsére némi odafigyeléssel aránylag egyszerűen kiszűrhetjük a legoptimálisabb modelleket. Elsőként azt kell eldöntenünk, mekkora tárolókapacitásra van szükségünk. Előfordulhat, hogy a szerszámos ládába kizárólag a különféle kiegészítőket szeretnénk betenni, de az sem ritka, hogy a kézi szerszámaink zömét is itt tárolnánk. Utóbbi esetben feltétlenül olyan kialakítású darabot keressünk, amiben van tépőzáras rész is.
Azzal ugyanis egy mozdulattal megoldható az eszközök rögzítése, amivel rengeteg időt megspórolhatunk. Emellett ügyeljünk arra is, hogy elegendő kis tároló rekesz álljon a rendelkezésünkre a különféle apróságoknak és persze az sem árt, ha ezek jól zárhatók. Így ugyanis biztosan nem fognak összekeveredni a dolgaink, még akkor sem, ha a láda esetleg felborul, vagy valamilyen külső behatás éri. Komfort tekintetében általában jobban járunk, ha inkább két kisebb szerszámos láda mellett tesszük le a voksunkat, mert bár csábító lehet minden eszközt egy helyen tudni, ha gyakran mozgatjuk a tárolót, ez igen kényelmetlen lehet. Noha az ár mindig döntő tényező, inkább egy nívósabb darab mellett határozzunk, ezek ugyanis jóval strapabíróbbak és időtállóbbak.