Ha gyakran találkozunk azzal a problémával, hogy mások segítségére van szükségünk a vontatásban, és szeretnénk ezt magunk megoldani, akkor valóban érdemes fontolóra venni a vonóhorog felszereltetését az autónkra. Azonban nem mindegy, hogyan választjuk meg és hogyan szereltetjük fel, hiszen van néhány fontos szempont, amit figyelembe kell venni.
A vonóhorog kapcsán itt tudhatók meg bővebb információk! Az első és legfontosabb szempont az autó típusa. Egyes elektromos és hibrid modelleknél a gyártó nem ajánlja a vontatás lehetőségét, így azokhoz nem is szerelhető fel vonóhorog. Ezzel szemben a belső égésű motorral rendelkező járművek alkalmasak lehetnek vontatásra, azonban itt is figyelni kell a jármű tömegére. Ha az autó önálló tömege három és fél tonna, akkor legfeljebb 750 kg súlyú vontatmányt vihetünk. Ha az autó kisebb, de a rakomány meghaladja a megengedett értéket, akkor a járműszerelvény együttes tömege nem haladhatja meg a három és fél tonnát, különben a B kategóriás jogosítvány nem lesz elegendő a vontatáshoz.
A vonóhorog felszerelése nem olcsó folyamat, a költségek könnyedén elérhetik a hat számjegyű összeget. Nem csupán a megfelelő típusú vonóhorog megvásárlásáról van szó, hanem annak beszerelési díját is ki kell fizetni. Ezen kívül, hogy a vonóhorog hivatalosan is használható legyen, az autót újra kell vizsgáztatni. A sikeres vizsga feltétele, hogy a szerviz által kiállított megfelelő tanúsítványt bemutassuk, így érdemes elkerülni, hogy magunk próbálkozzunk a felszerelésével. A vonóhorog felszerelése nem túl bonyolult feladat és a legtöbb szerviz gyorsan elvégzi. Fontos azonban odafigyelni arra, hogy a vonóhorog feje ne takarja el a rendszámtáblát. Magyarországon ezt nem mindig ellenőrzik szigorúan, ha csak egy kicsit belelóg is, amíg a rendszámtáblán lévő jelzések olvashatóak maradnak, nem nagy probléma. Külföldön viszont szigorúbb szabályozások is lehetnek, például Ausztriában akár büntetést is kaphatunk, ha a vonóhorog miatt nem megfelelően látszik a rendszámtábla.