A farmer a 19. századra vezethető vissza, amikor még munkaruhaként szolgált. Az amerikai gyárakban nők és férfiak viselték, egészen a 20. századig maradt ebben a posztban.
[wp_ad_camp_1]
Ezt követően fokozatosan divatcikké vált, és a farmert elkezdték más ruhadarabokon is tesztelni. Női ruhákat, kabátokat, szoknyát, sőt táskát is készítettek farmer anyagból.
Népek formálták magukra a farmernadrágot. Az 50-es években az amerikai tinédzserek körében népszerű viseletté vált, amellyel lázadásukat mutatták ki a szokványos öltözködés ellen. Ezen kívül más tiltakozások jelképéül hordták, ilyen a fajüldözés, vietnámi háborúval való szembenállás. Hippik körében is ismert lett, egyedi mintákkal díszítették ruhadarabjaikat. Cowboyok és farmerek is viselték.
Új irányzat, a rockzene szimbólumává vált. A király, Elvis farmerben való megjelenése a koncerteken még jobban fellendítette az őrületet.
A filmiparban is hódított, westernfilmekben alkalmazták a függetlenség és a szabadság jelképeként.
Az 1960-as évek végére teljesen elfogadottá vált ez a viselet, eljutott Európába is, és emberek ezrei hordták mindennapi viseletként.
Az évezredek során változott kinézete, nemek szerint megkülönböztették. A férfiakén elől, a nőknek jobb oldalt volt hasíték. Eleinte csőnadrág, később váltakozott a csípőtől bővülő vagy épp szűkülő formában. A nadrág dereka is feljebb került, máskor teljesen a csípőre simult.
Napjainkba ismét visszatérő divattá vált a szűk farmer, és előszeretettel hordják a magas derekú kollekciókat a csípőnadrágok helyett.
A hagyományos „farmerkék” mellett más színekben is készülnek, igazodva az állandó divat által diktált színösszeállításokhoz, annak ellenére, hogy a kék szín örökre a farmer egyik jellegzetessége marad.